Logo Veterina Praha
Tusarova 1520/24, Praha 7 - Holešovice
Tel.: +420 774 116 623     info@petcareclinic.cz

Ortopedie

Problémy pohybového aparátu přivádí do ordinace velké množství pacientů různých druhů, velikostí,_DSC4788 v01 plemen i věkových kategorií. Jedná se o problémy manifestující se nejčastěji kulháním, neochotou k pohybu či hře, obtížným vstáváním po odpočinku. Takto vám vaše zvířátko dává najevo, že ho něco bolí a případně kde. Někdy a zvláště u koček mohou být projevy velmi subtilní a majitel může pozorovat nechutenství nebo ukrývání se.

 

Ortopedické vyšetření se skládá ze základního klinického vyšetření s podrobnou anamnézou. Následuje předvedení zvířete v pohybu, a to v kroku a klusu. Při tomto vyšetření by měl ortoped lokalizovat problém a následně podrobně hlubokou palpací zjistit, co je příčina problému.

Většina onemocnění pohybového aparátu vyžaduje následnou rentgenologickou diagnostiku. Dle lokalizace lékař určí, zda je nutná analgosedace. Díky ní se pacient zklidní a uvolní a my tak můžeme provést rentgenologickou diagnostiku v pozicích, které by byly při vědomí pacienta nemožné z důvodu bolestivosti nebo manipulace.

Některá získaná onemocnění vyžadují odběr a vyšetření kloubního tihu. Provádí se asepticky _DSC4783 v01sterilními nástroji. Bývá nedílnou součástí diagnostiky artritid (zánětů kloubů).

Provádíme diagnostiku těchto onemocnění:

Onemocnění kloubů 

Onemocnění kostí_DSC4706 v02

Onemocnění svalů a šlach

 

Fotky Petcareclinic veterina praha - ORTOPEDIE

artrosa kolene operačně
artrosa kolene operačně
artrosa kolene
artrosa kolene
artrosa kyčlí
artrosa kyčlí
Fraktura femuru  - před
Fraktura femuru - před
fraktura femuru po
fraktura femuru po
fraktura femuru shojeno
fraktura femuru shojeno
fraktura zaprsti  - před
fraktura zaprsti - před
fraktura zaprsti po
fraktura zaprsti po
fraktura zaprsti shojena
fraktura zaprsti shojena
oficiální snímek DKK
oficiální snímek DKK
operace kolene
operace kolene